13 maja 2016

"Music Speaks"

Muzyka jest nieodłączną częścią naszego życia. Nie mówię tu tylko i wyłącznie o piosenkach naszych idoli, celebrytów...Rożnego rodzaju dźwięki otaczają nas dosłownie wszędzie. Czy to śpiew ptaków, stukanie obcasów a nawet przejeżdżające samochody. Piosenkarze tworząc inspirują się takimi błahostkami, które nas nie raz denerwują. 
Nasze gusta muzyczne różnią się. Niektórzy słuchają pop, inni rock a jeszcze następni klasyki. Coś, co wydaje się być totalnym dnem dla nas, jest wielkim hitem innych. Nie można przecież obrażać czyiś idoli - bo przez to obrażamy też tą osobę. Musi być jakiś powód, że akurat tą osobę lubimy a tej nie.
Zdarza się tak, że jakiś utwór wejdzie nam do głowy w najmniej oczekiwanym momencie - a często jest to zły moment - i nie można się jej pozbyć. Ale ma to też swoje plusy! W moim przypadku było tak, że teksty piosenek pomagają mi na testach. Na przykład...weźmy taki język angielski. Piszesz mail i akurat w tej chwili wypadło ci potrzebne sformułowanie. I nagle czarodziejskim sposobem przypomina ci się utwór z odpowiednim zwrotem! I w taki sposób zdobywasz max punktów na egzaminie. Muzyka ratuje ci skórę - i ocenę!
Podsumowując, muzyka jest przydatna w naszym życiu. Codzienność może być przerażająca, a nasi idole przeprowadzają nas swoimi piosenkami przez ciężkie chwile. Tak jak zatytułowany jest post - Muzyka po prostu do nas przemawia!

1 komentarz:

 1. Absolutnie się zgadzam! :)
  Moja nauczycielka muzyki i plastyki w podstawówce zawsze powtarzała "Człowiek nie może istnieć bez muzyki, ponieważ wtedy jego życie byłoby nijakie i zmarnowane".
  Co do "ratunku" poprzez teksty piosenek: mnie one najczęściej motywują, nie tylko do dalszego działania, ale też do pisania krótkich opowiadań na sprawdzianach z polskiego. Może to dziwne, ale... wiele zawdzięczam muzyce! :D

  Pozdrawiam i zapraszam ♥
  laurakwoczala.blogspot.com <-- mój blog

  OdpowiedzUsuń