2 czerwca 2015

See You AgainLudzie odchodzą...ale wspomnienia nie. Zawsze zastanawiamy się "Czemu zabierają uczciwych ludzi?" Prawda jest taka, że człowiek dobry czy zły, miły czy chamski, wrażliwy czy twardy...każdy ma bliską osobę, która będzie tęsknić. Nie jesteśmy przecież sami na tej ziemi. Wszyscy zasługują na odrobinę miłości. "Dobre rzeczy, które nam się przytrafiły.
Nie sądziłem, że będę tutaj stał i mówił ci
o innej ścieżce.
Wiem, że uwielbialiśmy wsiadać do samochodu i śmiać się, jadąc przed siebie.
Ale coś mi mówiło, że to się kiedyś skończy.
Musiałem się zmienić.
I spojrzeć na wszystko pod innym kątem, żeby dostrzec w tym jakiś cel.
Co to były za dni...
Ciężka praca się opłaca.
Teraz widzę cię w lepszym miejscu.."

Żyje się tylko raz. Wszystkie wspomnienia, każda wybrana przez nas ścieżka jest równie ważna. Nigdy nie wiemy co wydarzy się za kilka dni, miesiąc, rok. Jutro jest nieznane, zatem tajemnicze, nieprzewidywalne. Radość, szczęście, przyjaźń, miłość...pielęgnujmy to, co zostało nam dane a zajdziemy daleko. Bądźmy wzorem do naśladowania. Sumienna praca popłaca, umiejętności, zdobyte doświadczenie wprowadzi nas w lepsze życie.

"Jak mamy nie mówić o rodzinie, skoro rodzina to wszystko, co mamy? Stałeś po mojej stronie bez względu na to, co przeżywałem, a teraz będziesz moim towarzyszem podczas mojej ostatniej przejażdżki"

Rodzina to najważniejsze co mamy. Szanujmy ją więc i dbajmy o wspólne relacje. Nie pozwólmy na kłótnie, nie ma na to czasu! Życie płynie nieubłaganie szybko. Jeszcze niedawno mieliśmy po 3 lata a tu nagle wchodzimy powoli w dorosłe życie mając naście lat. Zmieniajmy się na lepsze, sprawmy by nasza przyszłość przyniosła nam dużo przyjemności ale i ciężkiej pracy oraz rodzinę, która będzie na ciebie czekać. 

"Najpierw dwójka ludzi podąża własnymi ścieżkami.
Posiada siłę.
Coś małego zamienia się w przyjaźń,
A przyjaźń w więzi
Te więzi nigdy nie zostaną zerwane,
A miłość nigdy nie zniknie."

Przyjaźni nie da się kupić, przyjaźń się dostaje i ofiaruje. Bez osób bliskich jest ciężko. Każdy człowiek ma potrzebę rozmowy o swoich problemach i oczekuje, że ktoś go wysłucha, doradzi i wesprze na duchu. Nie bez przyczyny mówi się, że "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie." Jest wiele przypadków ludzi, którzy zadają się z daną osobą dla jej korzyści, pieniędzy, niezwykłych i drogich prezentów. Ale to tak nie działa...Owszem można mieć duży dom, wielki ogród z basenem ale czy to sprawi, że będziesz szczęśliwy? Pieniądze go nie dadzą ale inny człowiek tak. Zatem pomyśl czy wolisz być sam z kupą papierków czy mieć jednego, prawdziwego przyjaciela?

"Niech światło wskaże ci drogę,
Niech przypomina o tobie, gdy będziesz szedł przed siebie
Każda droga, którą wybierzesz, zawsze doprowadzi cię do domu, do domu."

6 komentarzy:

 1. Ja mam 3 przyjaciółki :)


  Obserwuję, http://zollysx.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I słusznie, oby okazały się prawdziwe :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dobrze jest mieć chociaż jedną taką najlepszą , jak wszystkie trzy jesteście zgrane to świetnie :D

   Usuń
 3. To racja, życie płynie nieubłaganie szybko.
  Nie powinniśmy marnować czasu na niepotrzebne kłótnie z bliskimi, bo przecież jutro może ich zabraknąć.. A jakże wielki ból byłby w naszych sercach, gdybyśmy żegnali się skłóceni, tak bliscy a równocześnie tak dalecy...

  pięknie u Ciebie, jestem zafascynowana tym, jak piszesz... i z miłą chęcią zaczynam obserwować :) aż załuje ze dopiero dzis.

  zapraszam www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń