1 września 2015

BACK TO SCHOOL - PORADY&WSKAZÓWKI


1. Niczego nie odwlekaj!
Odkładanie wszystkiego na później zwykle nie prowadzi do niczego dobrego.


2. Dobre planowanie.
Pomaga ono zwalczyć przeświadczenie, że na wszystko, co trzeba zrobić nie wystarczy czasu. Przez wyznaczanie priorytetów i szczegółowe planowanie zadań, możesz wygospodarować dużo więcej czasu, niż kiedykolwiek myślałaś, że masz.


3. Nie wywieraj na siebie zbyt dużej presji
Nie martw się o wyniki sprawdzianów. Pamiętaj, że jeżeli prawidłowo wykonałaś zadania, nie musisz się o nic martwić. Niezależnie od tego, jakie będą jego wyniki, tak długo, jak nie masz sobie nic do zarzucenia, myśl pozytywnie. Jeżeli mimo wszystko wynik będzie niezadowalający, następnym razem staraj się bardziej.

4. Nie opieraj się na zdaniu rówieśników
W przeciwnym razie będziesz cały czas oglądać się na innych. Pamiętaj, by zawsze pozostawać sobą i postępować zgodnie z własnymi poglądami.


5. Proś o pomoc
Jeżeli masz problemy z zadaniem, nie bój się poprosić o pomoc. Zapytaj rodziców, starsze rodzeństwo lub kolegów- na pewno wyjaśnią ci to, czego nie rozumiesz. Być może ktoś inny wytłumaczy ci dane zagadnienie lepiej i bardziej przystępnie.

6. Zapisz się na kółko
Chętnie uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez szkołę, jeżeli są one ciekawe i można dowiedzieć się na nich czegoś interesującego. Śmiało dołącz do takiego klubu lub sama zaproponuj założenie kółka opartego np. na wspólnym hobby. Jest to świetny sposób na zawieranie nowych znajomości. Należy się jednak upewnić, że jakiś nauczyciel zechce zostać waszym opiekunem.

7. Zapoznaj się ze swoim otoczeniem
Towarzystwo sprawi, że będziesz się dobrze czuć w swojej szkole. Koledzy i przyjaciele są doskonałą grupą wsparcia i to dzięki nim każdy dzień stanie się lepszy.

8. Wyznacz jasną granicę
Wyznacz jasną granicę, między zwykłą zabawą a kawałami, które mogą zaszkodzić innym uczniom.
9. Miej pozytywny stosunek do życia
Negatywne nastawienie potęguje stres. Gdy spojrzysz na wszystko z innej perspektywy, może okazać się, że nie jest tak źle, jak ci się wydawało.

10. Ignoruj krytykę i negatywne nastawienie innych osób
Wyznacz różnicę miedzy konstruktywną krytyką, a obelgami. Nie daj się zestresować i sprowokować do negatywnego postrzegania siebie i osób z twojego najbliższego otoczenia.

11. Wyznacz sobie jakiś cel
Dobrym sposobem motywowania samego siebie jest wyznaczenie sobie jakiegoś celu i dążenie do niego niezależnie od przeciwności.

Wskazówki:
- Pamiętaj, by zawsze być aktywnym i przyłączać się do różnych akcji organizowanych przez szkołę.
- Nie wpadaj w panikę i unikaj chaosu. Tylko spokojne przemyślenie problemu przynosi dobre rozwiązanie.
- Życie jest jak nieustanna jazda kolejką górską i choćbyśmy się bardzo starali, nie uda nam się wszystkiego kontrolować. Najlepiej brać życie takie, jakie jest. Nie bój się śmiać, ani płakać, te elementy są częścią naszej codzienności.
- Ucz się pilnie przed każdym sprawdzianem.
- Pozostawaj odpowiedzialny i dobrze zorganizowany.
- Rywalizuj odrobinę z innymi uczniami.
- Zawsze unikaj osób, które mogą tobą manipulować lub cię zranić.
- Unikaj kłopotów.
- Pamiętaj, by unikać słów i zachowań, które mogą kogoś obrazić.

3 komentarze:

 1. ... I zawsze staraj się utrzymać systematyczność na wysokim poziomie ! Dzięki czemu ułatwia sobie naukę i odejmiesz nadrabiania zaległości :)
  Buzki
  www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne 😊 zapraszam na mojego 😄

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się z Amandą! Systematyczność jest kluczem do sukcesu^^
  Buziaki!:*
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń